AE Architecture | Üsküdar Devlet Hastanesi, AE Architecture is an architectural design office based in Istanbul, Turkey since 1991. We are dedicated to architecture design that respects the needs and aspirations of people, creates value and builds community.We believe that designing constructible sustainable buildings with flexible solutions will provide creative space possibilities to those who have the pleasure of living with it., AE, Architecture, Ahmet Erkutoğlu, Design, Construction, Kadıköy, İstanbul, Turkey
USKUDAR DEVLET HASTANESI
2015
Modern devlet hastaneleri modelimiz örnek bir projedir. İstanbul metropolün de 500 araçlık kapalı otoparkıyla birçok yeniliğe imza atılmış, insana, sağlığa duyulan önem birkez daha irdelenmiştir. 65.000 m2 emsal alanı ile birçok klinik ve poliklinik alanları en randımanlı şekilde biçimlendirilmiştir. Hastanelerde önemli olan brimler arası sirkülasyon tıp personeli ile birlikte çalışılarak oluşturulmuştur.

Klinik yatak sayısı 312, poliklinik oda sayısı 38'dir. Bu odaları hastanelerin olmazsa olmazları acil, laboratuar, yoğun bakım, radyoloji, ameliyathane, doğumhane ve benzeri brimler desteklemektedir. Ziyaretçilerin, personelin ve hastaların her türlü sosyal ve kültürel ihtiyaçlarıda dikkate alınmıştır.
Location: Üsküdar, İstanbul
Year: 2015
Statu: Completed
Scale: Large