AE Architecture | About Us | Profile, AE Architecture is an architectural design office based in Istanbul, Turkey since 1991. We are dedicated to architecture design that respects the needs and aspirations of people, creates value and builds community.We believe that designing constructible sustainable buildings with flexible solutions will provide creative space possibilities to those who have the pleasure of living with it., AE, Architecture, Ahmet Erkutoğlu, Design, Construction, Kadıköy, İstanbul, Turkey
PROFILE
AHMET ERKURTOĞLU

1959 yılında İnebolu’da doğdu ilk, orta ,lise eğitimi İnebolu’da tamamladıktan sonra 1979 yılında Trakya üniversitesi mimarlık fakültesine birincilikle girdi, 1983 yılından itibaren 1991 yılına kadar Kadıköy’de mimari bir ofiste çalıştıktan sonra 1991 yılında AE Mimarlığı kurmuştur 2005-2010 yılların arasında İstanbul’da Anıtlar Kurulunda da kurul üyesi olarak görev yapan Ahmet ERKURTOĞLU yurtiçi ve yurtdışında birçok konsepte milyonlarca metrekare projeye imza atmıştır.

FATİH KÜPOĞLU

1985 yılında İnebolu'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İnebolu'da tamamladıktan sonra eğitimine Kastamonu'da devam ederek Kastamonu Abdurrahmanpaşa lisesinden 2003 yılında mezun oldu. Konya Selçuk üniversitesi mimarlık bölümünü kazanarak mimarlık eğitimine başladı. 2007 yılında mezun olduktan sonra, Konya Aksaray Gaziantep ve İstanbul'da birçok restorasyon projesi çalışmalarında bulundu. Daha sonra meslek hayatına İstanbul'da devam etme kararı aldı. 2007 yılında çalışmaya başladığı AE Mimarlık ofisine 2012 yılında ortak oldu.

ALİZE ERKURTOĞLU

1989 yılında İstanbul’da doğdu İlkorta tahsilini Bilfen kolejin de yaptıktan sonra İstanbul Doğuş Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden 2012 yılında mezun oldu. Okul yıllarında yapıların çevre düzenlemesiyle ilgili Yunanistan’da düzenlenen workshopa katıldı. Eğitim yıllarından itibaren AE Mimarlık bünyesinde yer almaktadır. Mezun olduktan sonra da şirket ortağı olarak AE Mimarlık projelerinde faaliyet göstermektedir.