Ae Mi̇marlik 75 Yeni̇ Projeye Başladı!

Bağdat Caddesi’ndeki 40 firmaya proje çiziyor…

İstanbul’un sayılı mimarlık ofislerinden biri olan ve 1991 yılından beri özellikle Kadıköy’de birçok önemli projeye imza atan AE Mimarlık, yıl içerisinde hayata geçireceği 75 yeni projesini tanıttı. AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu Bağdat Caddesi’nin en çok iş yapan mimarlık ofislerinden biri olduklarıni ifade ederek, “40 farklı firmaya ait projelerin çizimi aynı anda yürüyor. Projelerin devamı da gelecek” dedi.

Kadıköy bölgesine, Anadolu’dan ve İstanbul’un Avrupa Yakası’ndan gelen inşaat firmalarının da yoğun bir ilgisi bulunduğuna dikkat çeken Erkutoğlu, yaptıkları projelerin neredeyse yüzde 90’ının Bağdat Caddesi’nde yer aldığını ifade etti. Ahmet Erkurtoğlu, Cadde’nin önde gelen firmalarına proje hazırladığını dile getirerek, “Birgen Inşaat, Aydoğan İnşaat, Ferko İnşaat, D Yapı, Kosifler Yapı, Demirland İnşaat ve Sadıkoğlu İnşaat gibi firmalarla çalışıyoruz. Bağdat Caddesi, yaklaşık 10 yıl sonra AE Mimarlik’ın hayat verdiği projelerle şekillenmiş olacak” dedi.

Mimar Ahmet Erkurtoğlu, şehrin siluetini korumanın tüm mimarlarin asli görevi olduğunu belirterek, hayata geçirdikleri projelerde estetik kaygılar içerisinde kaybolmadan, binanın işlevselliğini ön plana çıkarmaya çalıştığını söyledi.

 

 

 

Yorum Yap