AE Mimarlık’tan Rekor 2 Yılda 200 Kentsel Dönüşüm Projesi!

AE Mimarlık’tan Rekor 2 yılda 200 kentsel dönüşüm projesi.

İstanbul’un sayılı mimarlık ofislerinden biri olan AE Mimarlık, kentsel dönüşümün başlamasıyla birlikte parsel bazında 200 projeye imza attı.

İstanbul’un en çok proje üreten mimarlık ofislerinden biri olan AE Mimarlık, böylece önemli bir rekora da imza atmış oldu. AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu, “Günümüzde mimarlık, sadece tasarım mucizesi’ olarak tasvir ediliyor. Oysa bir mimar estetik kadar binanın işlevselliğine de dikkat etmelidir.

Her bir metrekareyi doğru değerlendirmelidir. Dışarıdan mükemmel görünen bir yapının işlevselliğinin yanlış çözümlenmesinden dolayı kayıp alanların çok olması, binanın değerini düşüren bir unsurdur. AE Mimarlık olarak her zaman görselliğin yanında işlevselliği ön planda tuttuğumuz için inşaat firmaları tarafından en çok tercih edilen mimarlık ofislerinden birisiyiz.”dedi.

Kentsel dönüşümün bu kadar yoğunlukta olmasından dolayı başka sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin de inşaat sektörüne girmiş olduklarını belirten Erkurtoğlu, ev sahibi olmak isteyenlerin daha seçici olmalarını tavsiye ediyor.

 

 

Yorum Yap