Ahmet Erkutoğlu:“2014 yılı geçmiş yıllara göre daha olumlu geçti”

2015 Yılından İnşaat Piyasasındaki Hareketlenmenin Devam Etmesini Bekliyoruz.

1991 yılında İstanbul Kadıköy’de Ahmet Erkurtoğlu tarafından kurulan AE Mimarlık konut, işyeri, eğitim ve turizm alanları gibi birçok projeyi hayata geçiriyor. AE Mimarlık olarak 2014 yılının geçmiş yıllara göre daha olumlu geçirdiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz, diyerek sözlerine başlayan AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erkurtoğlu: “2013 yılında 80, 2014 yılında 75 projeye imza attık. Kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte 2013’de 480 bin metrekare, 2014 Kasım ayı başına kadar 360 bin metrekare projeye imza attık. 2014’ün ortalarında yeni ofisimize taşınmamız, misafirlerimizi daha iyi şartlarda ağırlayan bilmemiz, elemanlarimizin daha iyi Ortamlarda çalışması iş motivasyonumuza yansıdığı için daha çok verim almaya başladık.

Eski dostlarımıza yeni dostlar katıldıkça, adina ‘kentsel dönüşüm’ denilen bu bina yenileme hareketinde özellikle İstanbul’un Anadolu Yakası’nda en çok proje üreten mimarlık ofislerinin başında yer aldık.

Dolayısıyla 2014’ün AE mimarlık için başarılı geçtiğini söyleyebiliriz” dedi. Devam etmesini beklediklerini belirten Ahmet Erkurtoğlu sözlerine: “Haziran ayında olacak genel seçimlerin ve komşularımızda süre gelen olayların ekonomimize yansımaması ve istikrarın devam etmesini istiyoruz. Projelerimizin çoğunluğu Bağdat Caddesi’nde ağırlıklı olmak üzere, Avrupa Yakası’nda da iddialı projelerde varız. Bugüne kadar Birgen İnşaat, Merttaş İnşaat, Ulusoy İnşaat, Aydoğan İnşaat, Yapı Yatırım, Oflaz Grup. Demirland, Teminat Grup, MSK Hisar İnşaat, Okur Yapı, 3F Ekşioğlu İnşaat, Konrat İnşaat, KVM Yapı, Ertaş inşaat, Yaşam Yapı, Nur Yapı, Oran İnşaat, Albayrak İnşaat, Bifa İnşaat, TG Yapı, BRT Yapı, Aycoka İnşaat, KG Yapı, 4A Yapı, 4K İnşaat, Poyrazoğlu, AYZ Grup, Uzunal İnşaat, Tuna Yapı, Dumankaya İnşaat, Eyigün İnşaat, Sadıkoğlu İnşaat, Genç Yapı, Yapı Yatırım, Yeniyüzyıl Eğitim Kurumları, Genç Yapı firmaları ile başarılı çalışmalara imza attık. 2015’de de en çok proje üreten mimarlık ofisi olma ünvanımızı kimseye bırakmak istemiyoruz. Bu anlamda birçok projenin anlaşmasını yaptık” diye devam etti.

 

 

Yorum Yap