Yeşil Proje Bumerang Kartal

BUMERANG KARTAL
Yağmur sularının depolanması ve gri suların tekrar kullanılması hedeflenen proje, yeşil bina konseptinde tasarlanmıştır.

Bumerang Kartal, konumu itibariyle geniş bir perspektifte manzaraya hakimdir. Kütlesel biçimini bu özelliğinden almakta olup inşaat sahibi ve arsa sahiplerinin paylaşım oranları doğrultusunda iki farklı kol uzunluğuna sahiptir. Bu formuyla bumerangı andıran yapı, kütlesi bünyesinde barındırdığı farklı işlevlere sahip her mekandan bu manzarayı kullanıcılarna sunmaktadır. Gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılması düşünülmüş olup çekirdek ve koridorları dış mekanla ilişkilendirilmiştir.
Yükselen blokta farklı işlevlere farklı alternatiflerde mekanlar oluşturulması planlanmış olup, dubleks, tripleks, 2+1, 3+1, 4+1 ve loft daireler olmak üzere alternatifli ve modüler bir sistem uygulanmıştır. Ofis katlarında olabildiğince yalın bir dilde farklı büyüklüklerde farklı işlevlere hizmet edecek mekanlar düşünülmüş olup, bu mekanlar besleyen toplantı salonları, bekleme alanları vb. gibi fonksiyonel alanlar proje bünyesine dahil edilmiştir.
Zemin katta planlanan ticari yapılar yapının etrafıyla ilişki kurmasını sağlamakla beraber yapının bünyesinde bulunan kullanıcıların gündelik kullanımlarına hizmet edecek biçimde tasarlanmıştır.
Peyzaj kararları ile yeşil alan kullanımı zemin kattan üst katlara da taşınmış olup yaratılan teras katlarının kullanımında kullanıcılarına alternatif mekanlar yaratmaktadır. Yağmur sularının depolanması ve gri suların tekrar kullanılması hedeflenen proje yeşil bina konseptinde tasarlanmış olup, aile ve iş yaşantılarının ihtiyaçlarını bünyesinde barındırmaktadır.

Proje Yeri: Kartal/Soğanlık
Proje Yule 22 Eylül 2016,22 Eylül 2019.
Proje Alani: 60,128 m?
Konut Sayısı: 2. Kattan 36. kata kadar 190 adet bağımsız bölüm konut olarak yer almaktadır.
Dükkan Sayısı: Zemin katta bağımsız bölüm dükkan olarak, zemin katta ise ticaret alan yer almaktadir.

       

Yorum Yap